Články

Profesionálne brúsenie krasokorčuliarskych korčúľ

Vytlačiť

Ing. Vladimír Futás | 0911 785 456 | servis.korcul@gmail.com

 1. Ako viem, že mám tupé korčule?: keď máte pocit, že Vaše korčule už nedržia stopu, že sa Vám šmýkajú do boku, keď strácate istotu v oblúkoch, keď máte pocit, že korčule už slabo brzdia, keď máte problém s rozbehnutím a pod.
 2. Ako často brúsiť korčule?: je to veľmi individuálne, záleží to od počtu tréningových hodín a potreby toho ktorého korčuliara, v priemere však raz za mesiac.
 3. Je treba brúsiť úplne nové nože/korčule?: určite áno! Nôž z výroby nie je pripravený na korčuľovanie, prvé brúsenie si z pravidla vyžaduje aj dlhší čas, aby sa korčule pripravili presne podľa potreby korčuliara – neskôr už brúsenie kopíruje prvé brúsenie.
 4. Nie je jedno kde brúsim korčule?: určite nie! V súčasnosti existuje nespočetné množstvo výrobcov korčúľ, každý z nich má niekoľko typov a  každý nôž sa brúsi inak – spočíva to v rôznom nastavení stroja – výška hrán, hĺbka „jarčeka“, či samotné zakrivenie noža – profilovanie. Všetky tieto parametre sú navyše ovplyvnené vekom/váhou korčuliara, u skúsenejších korčuliarov aj samotnými individuálnymi požiadavkami (niekto má rad ostrejšie korčule, niekomu vyhovujú menej..). Brúsenie si preto vyžaduje individuálny prístup, ktorý Vám napomôže k Vášmu korčuliarskemu majstrovstvu. Ak ste už za svoje korčule zaplatili nemalé finančné prostriedky – nie je rozumne skracovať ich životnosť amatérskym brúsením!
 5. Ako dlho trvá brúsenie: brúsenie trvá spravidla 12 – 20 min, brúsi sa na počkanie. Prvé brúsenie, resp. brúsenie výrazne tupých/poškodených korčúľ môže trvať dlhšie.
 6. Cena brúsenia: štandardná cena je 10€ za pár, prvé brúsenie nových korčúľ, resp. pri výrazne tupých/poškodených korčuliach, alebo keď sa opravuje krivka noža,  môže byť cena mierne vyššia. Opakované brúsenie resp. stáli zákazníci majú zľavu 2€/pár
 7. kontakt: Vaše korčule nabrúsim po telefonickej/sms/mailovej dohode (0911 785 456, servis.korcul@gmail.com) na Ostružinovej ul. č.7A ( BA –Vrakuňa), s pravidla každý deň do 9:00 alebo po 16:00 aj cez víkendy či sviatky
 8. prečo brúsiť u mňa: krasokorčuľovaniu sa venujem už viac ako 30 rokov, ako dlhoročný reprezentant a v súčasnosti tréner, Vám rád pomôžem k zdokonaleniu a udržiavaniu Vášho technického zabezpečenia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Fut%C3%A1%C5%A1#References

Moje brúsenie ponúka tieto výhody :

 • Prispôsobenie ostrosti podľa individuálnej potreby/váhy krasokorčuliara (hĺbka jarčeka – polomer od 8-32mm)
 • Vysokokvalitný výbrus - nôž po brúsení je dokonale hladký – nie je nutné manuálne leštenie
 • Okamžite použitie, bez výrazného pocitu príliš ostrých korčúľ
 • Krátky čas brúsenia /na počkanie
 • Flexibilita pri dohadovaní termínu

Chcete prihlásiť dieťa na kurz?

ok2e-mailom: evatakacova1@gmail.com
ok2telefónom: 0903 847 300
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 
 

Copyright Krasoklub Bratislava © 2012. Webdesign by trueCreative